Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Simkampen 2016    Utskriftsdatum  19 september 2016   
  Tävlingsort  Godby, Åland    Utskriftstid  14:47   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
Gren 1, 4X200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): SFI 8:36.02 
Förra årets vinnare (Y): Stockholm 8:53.57 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
08 Stockholm Yngre  2003  Stockholms Simförbund            8:52.68   
  Carolina Jonsson  2002      1:03.88  2:10.56      2:10.56   
  Tone Sandsjö  2003      1:04.60  2:12.51      4:23.07   
  Emma Roloff  2002      1:06.27  2:15.85      6:38.92   
  Jennifer Bergström  2002      1:04.17  2:13.76      8:52.68   
                     
SFI Yngre  2002  Svenska Finlands Idrott            DSQ  Överväxling 
  Sini Silvennoinen  2002      1:03.47  2:11.02      2:11.02   
  Olivia Weuro  2002      1:03.75  2:12.35      4:23.37   
  Anni Savolainen  2002      1:07.62  2:19.72      6:43.09   
                     
                     
 
Gren 1, 4X200m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): SFI 8:36.02 
Förra årets vinnare (Y): Stockholm 8:53.57 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
SFI Äldre  2000  Svenska Finlands Idrott            8:34.23   
  Vilma Oura  2001      1:02.53  2:08.05      2:08.05   
  Lyydia Kalenius  2000      1:02.75  2:08.77      4:16.82   
  Ronja Riihinen  2000      59.77  2:07.84      6:24.66   
  Emma Koiranen  2001      1:01.94  2:09.57      8:34.23   
                     
08 Stockholm Äldre  2000  Stockholms Simförbund            8:41.83   
  Tova Andersson  2001      1:03.10  2:09.78      2:09.78   
  Emma Sundstrand  2001      1:01.00  2:08.20      4:17.98   
  Linnea Sandh  2000      1:01.27  2:10.46      6:28.44   
  Tuva Glimmerud Gullbjörk  2000      1:03.21  2:13.39      8:41.83   
                     
                     
 
Gren 2, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Stockholm 7:54.55 
Förra årets vinnare (Y): Stockholm 8:22.93 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
08 Stockholm Yngre  2003  Stockholms Simförbund            8:23.15   
  Simon Fröde  2003      59.53  2:02.40      2:02.40   
  Elliot Nyström  2002      59.13  2:04.57      4:06.97   
  Eric Hanson  2002      1:03.03  2:10.64      6:17.61   
  Andreas Wallén  2002      1:01.17  2:05.54      8:23.15   
                     
SFI Yngre  2002  Svenska Finlands Idrott            8:30.74   
  Oskari Aalto  2002      59.64  2:05.35      2:05.35   
  Elias Laine  2002      1:01.77  2:10.23      4:15.58   
  Oscar Skjäl  2002      1:01.12  2:08.61      6:24.19   
  Alex Lydman  2003      1:00.54  2:06.55      8:30.74   
                     
                     
 
Gren 2, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Stockholm 7:54.55 
Förra årets vinnare (Y): Stockholm 8:22.93 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
08 Stockholm Äldre  2000  Stockholms Simförbund            7:55.44   
  Björn Seeliger  2000      55.99  1:55.06      1:55.06   
  Robin Hanson  2001      56.94  1:56.71      3:51.77   
  Linus Kahl  2001      57.29  2:00.70      5:52.47   
  Jonas Malmring  2001      58.01  2:02.97      7:55.44   
                     
SFI Äldre  2000  Svenska Finlands Idrott            8:10.41   
  Elias Herlevi  2000      58.50  2:01.86      2:01.86   
  Jami Heinilä  2000      56.23  2:00.69      4:02.55   
  Oskari Herpola  2001      59.46  2:06.36      6:08.91   
  Kirill Egorov  2000      56.85  2:01.50      8:10.41   
                     
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Sini Koivu, SFI 1:12.08  
Förra årets vinnare (Y): Emilia Flyckt, SFI 1:12.63  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Stockholms Simförbund    35.55        1:15.12   
Sara Mustonen  2002  Svenska Finlands Idrott    35.83        1:15.28   
Jennifer Bergström  2002  Stockholms Simförbund    36.28        1:16.40   
Emma Haglund  2003  Svenska Finlands Idrott    36.36        1:17.62   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Sini Koivu, SFI 1:12.08  
Förra årets vinnare (Y): Emilia Flyckt, SFI 1:12.63  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Iida Reini  2000  Svenska Finlands Idrott    33.49        1:11.53   
Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Simförbund    34.73        1:12.95   
Emma Sundstrand  2001  Stockholms Simförbund    35.75        1:14.28   
Charlotta Edelman  2001  Svenska Finlands Idrott    35.20        1:15.42   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Daniel Räisänen, Stockholm 1:04.67  
Förra årets vinnare (Y): Klaudius Schreck, Stockholm 1:09.56  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Algot Lindwall  2002  Stockholms Simförbund    33.78        1:11.76   
Oskari Aalto  2002  Svenska Finlands Idrott    33.68        1:11.81   
William Lernå  2002  Stockholms Simförbund    33.77        1:12.43   
Marcus Forsel  2003  Svenska Finlands Idrott    34.13        1:12.49   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Daniel Räisänen, Stockholm 1:04.67  
Förra årets vinnare (Y): Klaudius Schreck, Stockholm 1:09.56  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pontus Jonsson  2000  Stockholms Simförbund    31.88        1:06.18   
Eerikki Laitala  2001  Svenska Finlands Idrott    31.26        1:06.91   
Klaudius Schreck  2001  Stockholms Simförbund    31.87        1:09.07   
Santeri Hölttä  2000  Svenska Finlands Idrott    31.80        1:09.45   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Iida Koiranen, SFI 2:19.88  
Förra årets vinnare (Y): Vilma Oura, SFI 2:23.61  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilie Pärnänen  2002  Svenska Finlands Idrott    33.95  1:10.97  1:47.50    2:21.97   
Paola Kylberg  2002  Stockholms Simförbund    34.63  1:12.86  1:52.11    2:27.53   
Laura Kellberg  2003  Svenska Finlands Idrott    34.22  1:12.40  1:51.55    2:28.21   
Ellen Banestig  2002  Stockholms Simförbund    33.64  1:11.03  1:50.55    2:30.35   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Iida Koiranen, SFI 2:19.88  
Förra årets vinnare (Y): Vilma Oura, SFI 2:23.61  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petra Äkkinen  2000  Svenska Finlands Idrott    33.90  1:10.59  1:48.32    2:25.31   
Ida Slöör  2001  Svenska Finlands Idrott    33.78  1:10.73  1:48.20    2:25.42   
Tova Andersson  2001  Stockholms Simförbund    34.18  1:11.54  1:49.74    2:26.50   
Mathilda Eriksson  2001  Stockholms Simförbund    34.72  1:12.70  1:50.25    2:27.91   
                     
 
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Niki Karlsson, SFI 2:06.12  
Förra årets vinnare (Y): Elias Fröde, Stockholm 2:19.51  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Henriksen  2002  Stockholms Simförbund    31.80  1:07.19  1:42.37    2:17.03   
Leonardo Montes  2002  Stockholms Simförbund    32.43  1:09.30  1:46.92    2:21.76   
Oscar Skjäl  2002  Svenska Finlands Idrott    32.79  1:09.59  1:46.97    2:23.87   
Elias Laine  2002  Svenska Finlands Idrott            DSQ  Felaktig vänd 175m 
                     
 
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Niki Karlsson, SFI 2:06.12  
Förra årets vinnare (Y): Elias Fröde, Stockholm 2:19.51  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Stockholms Simförbund    29.43  1:01.01  1:32.68    2:02.05   
Niki Karlsson  2000  Svenska Finlands Idrott    29.13  1:01.28  1:33.09    2:07.51   
Roni Kallström  2001  Svenska Finlands Idrott    31.89  1:06.41  1:40.82    2:13.71   
Wiggo Frodhe  2000  Stockholms Simförbund    33.33  1:08.98  1:45.69    2:22.15   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Aino Otava, SFI 4:25.98  
Förra årets vinnare (Y): Carolina Jonsson, Stockholm 4:41.19   
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carolina Jonsson  2002  Stockholms Simförbund    1:09.44  2:22.18  3:32.00    4:37.60   
Olivia Weuro  2002  Svenska Finlands Idrott    1:06.42  2:18.44  3:30.43    4:38.52   
Emma Roloff  2002  Stockholms Simförbund    1:08.89  2:21.07  3:31.37    4:38.95   
Sini Silvennoinen  2002  Svenska Finlands Idrott    1:09.58  2:23.54  3:36.69    4:49.21   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Aino Otava, SFI 4:25.98  
Förra årets vinnare (Y): Carolina Jonsson, Stockholm 4:41.19   
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexandra Vartiainen  2001  Svenska Finlands Idrott    1:05.54  2:13.55  3:21.61    4:28.20   
Vilma Oura  2001  Svenska Finlands Idrott    1:06.36  2:17.20  3:27.81    4:35.87   
Wilma Roloff  2000  Stockholms Simförbund    1:05.93  2:16.30  3:27.57    4:38.14   
Linnea Sandh  2000  Stockholms Simförbund    1:08.28  2:19.84  3:29.67    4:38.82   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Otto Rannikko, SFI 4:11.14  
Förra årets vinnare (Y): Robin Hanson, Stockholm 4:11.69  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alex Lydman  2003  Svenska Finlands Idrott    1:02.87  2:09.92  3:18.38    4:26.02   
Eric Hanson  2002  Stockholms Simförbund    1:03.04  2:11.18  3:20.97    4:30.03   
Andreas Wallén  2002  Stockholms Simförbund    1:05.51  2:16.78  3:27.84    4:37.24   
Robin Söderholm  2002  Svenska Finlands Idrott    1:09.48  2:27.55  3:45.28    5:00.64   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Otto Rannikko, SFI 4:11.14  
Förra årets vinnare (Y): Robin Hanson, Stockholm 4:11.69  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jami Heinilä  2000  Svenska Finlands Idrott    1:01.07  2:05.87  3:11.71    4:17.39   
Linus Kahl  2001  Stockholms Simförbund    1:01.84  2:07.07  3:13.22    4:18.94   
Elias Herlevi  2000  Svenska Finlands Idrott    1:03.50  2:11.51  3:20.20    4:29.19   
Oskar Iwarsson  2000  Stockholms Simförbund    1:05.54  2:14.36  3:23.75    4:31.08   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Sohvi Nenonen, SFI 1:03.18  
Förra årets vinnare (Y): Vilma Oura, SFI 1:05.59  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Stockholms Simförbund    30.75        1:06.16   
Siri Auvinen  2002  Svenska Finlands Idrott    31.56        1:07.71   
Ina Pollari  2002  Svenska Finlands Idrott    31.51        1:07.91   
Sofia Walsh  2002  Stockholms Simförbund    31.88        1:09.60   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Sohvi Nenonen, SFI 1:03.18  
Förra årets vinnare (Y): Vilma Oura, SFI 1:05.59  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Oura  2001  Svenska Finlands Idrott    30.72        1:04.90   
Hilma Ramdén  2000  Stockholms Simförbund    30.54        1:04.98   
Milja Mielty  2000  Svenska Finlands Idrott    30.78        1:06.30   
Mathilda Eriksson  2001  Stockholms Simförbund    32.32        1:09.83   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Sergey Kuznetsov, SFI 57.00  
Förra årets vinnare (Y): Klaudius Schreck, Stockholm 1:04.88  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Stockholms Simförbund    29.85        1:03.41   
Christopher Lindholm  2002  Stockholms Simförbund    29.85        1:04.03   
Marcus Forsel  2003  Svenska Finlands Idrott    30.28        1:05.45   
Mihail Khanoukaev  2002  Svenska Finlands Idrott            DSQ  Osym benspark 
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Sergey Kuznetsov, SFI 57.00  
Förra årets vinnare (Y): Klaudius Schreck, Stockholm 1:04.88  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niki Karlsson  2000  Svenska Finlands Idrott    27.00        58.85   
Oskar Iwarsson  2000  Stockholms Simförbund    28.09        59.11   
Jaakko Kuusisto  2000  Svenska Finlands Idrott    27.60        59.53   
Jonas Malmring  2001  Stockholms Simförbund    27.88        1:01.12   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Milja Mielty, SFI 2:25.87  
Förra årets vinnare (Y): Vilma Brolund, Stockholm 2:31.36  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Herlin  2002  Stockholms Simförbund    32.24  1:10.72  1:52.76    2:27.40   
Emilie Pärnänen  2002  Svenska Finlands Idrott    32.25  1:10.55  1:55.57    2:30.20   
Ebba Edbom  2002  Stockholms Simförbund    33.89  1:13.90  1:58.83    2:33.65   
Emma Haglund  2003  Svenska Finlands Idrott    33.47  1:15.71  1:59.93    2:34.92   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Milja Mielty, SFI 2:25.87  
Förra årets vinnare (Y): Vilma Brolund, Stockholm 2:31.36  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Stockholms Simförbund    31.27  1:07.38  1:49.10    2:22.28   
Iida Reini  2000  Svenska Finlands Idrott    31.69  1:09.95  1:49.58    2:23.79   
Lyydia Kalenius  2000  Svenska Finlands Idrott    32.56  1:10.78  1:51.51    2:23.79   
Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Simförbund    33.17  1:12.37  1:52.42    2:26.98   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Daniel Räisänen, Stockholm 2:07.81  
Förra årets vinnare (Y): Elias Fröde, Stockholm 2:21.86  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Lernå  2002  Stockholms Simförbund    32.03  1:09.06  1:50.48    2:23.83   
Oscar Skjäl  2002  Svenska Finlands Idrott    31.90  1:09.12  1:52.08    2:24.62   
Niklas Hatakka  2003  Svenska Finlands Idrott    35.42  1:16.59  2:01.60    2:39.82   
Gustav Henriksen  2002  Stockholms Simförbund            DSQ  Felaktig vänd 175m 
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Daniel Räisänen, Stockholm 2:07.81  
Förra årets vinnare (Y): Elias Fröde, Stockholm 2:21.86  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Stockholms Simförbund    28.38  1:00.94  1:39.36    2:09.41   
Santeri Hölttä  2000  Svenska Finlands Idrott    27.62  1:01.97  1:40.34    2:10.09   
Oskari Herpola  2001  Svenska Finlands Idrott    29.41  1:04.59  1:44.23    2:17.98   
Pontus Jonsson  2000  Stockholms Simförbund    31.15  1:08.95  1:47.85    2:23.71   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Adelia Spångberg, SFI 2:07.55 
Förra årets vinnare (Y): Emma Sundstrand, Stockholm 2:13.23  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sini Silvennoinen  2002  Svenska Finlands Idrott    29.95  1:03.00  1:37.86    2:12.24   
Olivia Weuro  2002  Svenska Finlands Idrott    30.81  1:04.90  1:40.23    2:12.93   
Tone Sandsjö  2003  Stockholms Simförbund    32.23  1:06.45  1:40.38    2:13.52   
Emma Roloff  2002  Stockholms Simförbund    32.03  1:06.31  1:40.97    2:15.11   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Adelia Spångberg, SFI 2:07.55 
Förra årets vinnare (Y): Emma Sundstrand, Stockholm 2:13.23  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Koiranen  2001  Svenska Finlands Idrott    30.62  1:03.49  1:37.20    2:09.29   
Tova Andersson  2001  Stockholms Simförbund    31.05  1:06.43  1:42.31    2:17.94   
Hilma Ramdén  2000  Stockholms Simförbund    32.11  1:06.54  1:43.12    2:18.64   
Ronja Riihinen  2000  Svenska Finlands Idrott            DSQ  Felaktig start 
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Otto Rannikko, SFI 1:58.29  
Förra årets vinnare (Y): Linus Kahl, Stockholm 2:05.04  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Stockholms Simförbund    29.23  1:00.71  1:31.83    2:03.20   
Oskari Aalto  2002  Svenska Finlands Idrott    29.34  1:01.62  1:33.01    2:03.54   
Elliot Nyström  2002  Stockholms Simförbund    28.73  1:00.79  1:33.03    2:03.70   
Kirill Helsing  2002  Svenska Finlands Idrott    32.12  1:07.56  1:45.26    2:22.59   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Otto Rannikko, SFI 1:58.29  
Förra årets vinnare (Y): Linus Kahl, Stockholm 2:05.04  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wiggo Frodhe  2000  Stockholms Simförbund    29.06  59.34  1:29.88    1:59.64   
Jami Heinilä  2000  Svenska Finlands Idrott    27.45  57.72  1:29.23    2:00.30   
Kirill Egorov  2000  Svenska Finlands Idrott    29.83  1:00.45  1:30.81    2:00.61   
Klaudius Schreck  2001  Stockholms Simförbund    29.28  1:01.17  1:32.85    2:03.41   
                     
 
Gren 15, 4X100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): SFI 4:17.82  
Förra årets vinnare (Y): SFI 4:26.32  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
08 Stockholm Yngre  2003  Stockholms Simförbund            4:26.60   
  Paola Kylberg  2002      33.16  1:07.93      1:07.93   
  Tone Sandsjö  2003      33.83  1:12.50      2:20.43   
  Filippa Malmström  2003      30.71  1:06.40      3:26.83   
  Carolina Jonsson  2002      28.87  59.77      4:26.60   
                     
SFI Yngre  2002  Svenska Finlands Idrott            4:26.91   
  Emilie Pärnänen  2002      31.63  1:04.62      1:04.62   
  Emma Haglund  2003      36.27  1:16.89      2:21.51   
  Ina Pollari  2002      30.33  1:06.10      3:27.61   
  Peppi Siirtola  2002      27.86  59.30      4:26.91   
                     
                     
 
Gren 15, 4X100m Medley Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): SFI 4:17.82  
Förra årets vinnare (Y): SFI 4:26.32  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SFI Äldre  2000  Svenska Finlands Idrott            4:22.17   
  Charlotta Edelman  2001      32.52  1:07.93      1:07.93   
  Iida Reini  2000      32.53  1:11.07      2:19.00   
  Vilma Oura  2001      30.13  1:05.05      3:24.05   
  Lyydia Kalenius  2000      27.82  58.12      4:22.17   
                     
08 Stockholm Äldre  2000  Stockholms Simförbund            4:23.06   
  Emma Sundstrand  2001      32.10  1:05.91      1:05.91   
  Caroline Wallenborg  2000      34.16  1:12.32      2:18.23   
  Mathilda Eriksson  2001      30.53  1:06.10      3:24.33   
  Hilma Ramdén  2000      28.24  58.73      4:23.06   
                     
                     
 
Gren 16, 4X100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Stockholm 3:52.53  
Förra årets vinnare (Y): Stockholm 4:15.34  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SFI Yngre  2002  Svenska Finlands Idrott            4:14.82   
  Elias Laine  2002      31.71  1:05.33      1:05.33   
  Oskari Aalto  2002      32.71  1:09.55      2:14.88   
  Marcus Forsel  2003      29.02  1:03.33      3:18.21   
  Alex Lydman  2003      27.05  56.61      4:14.82   
                     
08 Stockholm Yngre  2003  Stockholms Simförbund            4:15.04   
  Gustav Henriksen  2002      30.99  1:03.64      1:03.64   
  Algot Lindwall  2002      33.02  1:11.40      2:15.04   
  Christopher Lindholm  2002      29.80  1:03.85      3:18.89   
  Simon Fröde  2003      56.15      4:15.04   
                     
                     
 
Gren 16, 4X100m Medley Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Stockholm 3:52.53  
Förra årets vinnare (Y): Stockholm 4:15.34  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
08 Stockholm Äldre  2000  Stockholms Simförbund            3:53.49   
  Björn Seeliger  2000      26.25  54.78      54.78   
  Pontus Jonsson  2000      31.38  1:06.60      2:01.38   
  Robin Hanson  2001      26.76  58.08      2:59.46   
  Linus Kahl  2001      25.51  54.03      3:53.49   
                     
SFI Äldre  2000  Svenska Finlands Idrott            4:00.03   
  Roni Kallström  2001      28.74  59.17      59.17   
  Eerikki Laitala  2001      30.63  1:07.33      2:06.50   
  Jaakko Kuusisto  2000      27.12  1:01.06      3:07.56   
  Santeri Hölttä  2000      24.60  52.47      4:00.03   
                     
                     
 
Gren 17, 4X100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): SFI 3:53.78  
Förra årets vinnare (Y): Stockholm 4:04.59  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SFI Yngre  2002  Svenska Finlands Idrott            3:59.13   
  Emilie Pärnänen  2002      29.18  1:00.17      1:00.17   
  Peppi Siirtola  2002      28.13  59.44      1:59.61   
  Olivia Weuro  2002      28.87  59.88      2:59.49   
  Sini Silvennoinen  2002      28.09  59.64      3:59.13   
                     
08 Stockholm Yngre  2003  Stockholms Simförbund            4:04.37   
  Carolina Jonsson  2002      29.35  1:00.14      1:00.14   
  Filippa Malmström  2003      29.08  1:01.31      2:01.45   
  Tone Sandsjö  2003      29.21  1:01.84      3:03.29   
  Ella Arrhén Andersson  2002      29.18  1:01.08      4:04.37   
                     
                     
 
Gren 17, 4X100m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): SFI 3:53.78  
Förra årets vinnare (Y): Stockholm 4:04.59  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SFI Äldre  2000  Svenska Finlands Idrott            3:55.25   
  Iida Reini  2000      28.37  59.01      59.01   
  Ronja Riihinen  2000      27.31  57.22      1:56.23   
  Lyydia Kalenius  2000      27.76  58.70      2:54.93   
  Emma Koiranen  2001      28.30  1:00.32      3:55.25   
                     
08 Stockholm Äldre  2000  Stockholms Simförbund            4:01.97   
  Hilma Ramdén  2000      28.46  59.67      59.67   
  Tova Andersson  2001      28.14  59.84      1:59.51   
  Linnea Sandh  2000      27.82  59.99      2:59.50   
  Wilma Roloff  2000      29.95  1:02.47      4:01.97   
                     
                     
 
Gren 18, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Stockholm 3:32.75  
Förra årets vinnare (Y): Stockholm 3:48.03  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
08 Stockholm Yngre  2003  Stockholms Simförbund            3:47.33   
  Simon Fröde  2003      27.64  57.04      57.04   
  Elliot Nyström  2002      26.62  56.09      1:53.13   
  Leonardo Montes  2002      26.49  56.97      2:50.10   
  Andreas Wallén  2002      27.52  57.23      3:47.33   
                     
SFI Yngre  2002  Svenska Finlands Idrott            3:49.21   
  Alex Lydman  2003      27.84  56.98      56.98   
  Oskari Aalto  2002      25.86  55.38      1:52.36   
  Marcus Forsel  2003      27.29  58.51      2:50.87   
  Oscar Skjäl  2002      27.78  58.34      3:49.21   
                     
                     
 
Gren 18, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Stockholm 3:32.75  
Förra årets vinnare (Y): Stockholm 3:48.03  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
08 Stockholm Äldre  2000  Stockholms Simförbund            3:32.08   
  Björn Seeliger  2000      24.49  51.50      51.50   
  Robin Hanson  2001      25.27  52.97      1:44.47   
  Linus Kahl  2001      25.48  53.71      2:38.18   
  Wiggo Frodhe  2000      25.87  53.90      3:32.08   
                     
SFI Äldre  2000  Svenska Finlands Idrott            3:36.36   
  Niki Karlsson  2000      25.28  54.32      54.32   
  Jami Heinilä  2000      25.88  54.78      1:49.10   
  Santeri Hölttä  2000      24.84  52.49      2:41.59   
  Kirill Egorov  2000      25.89  54.77      3:36.36   
                     
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Iida Koiranen, SFI 1:04.57  
Förra årets vinnare (Y): Vilma Oura, SFI 1:05.29  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilie Pärnänen  2002  Svenska Finlands Idrott    31.27        1:04.39   
Laura Kellberg  2003  Svenska Finlands Idrott    32.70        1:07.13   
Paola Kylberg  2002  Stockholms Simförbund    33.54        1:08.29   
Ellen Banestig  2002  Stockholms Simförbund    33.78        1:09.03   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Iida Koiranen, SFI 1:04.57  
Förra årets vinnare (Y): Vilma Oura, SFI 1:05.29  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Oura  2001  Svenska Finlands Idrott    31.69        1:04.49   
Tuva Glimmerud Gullbjörk  2000  Stockholms Simförbund    32.27        1:07.46   
Josefin Alm  2001  Stockholms Simförbund    32.94        1:07.55   
Charlotta Edelman  2001  Svenska Finlands Idrott    32.98        1:08.04   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Björn Seeliger, Stockholm 57.29  
Förra årets vinnare (Y): Isak Gramén, SFI 1:03.93  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Stockholms Simförbund    30.33        1:01.37   
Gustav Henriksen  2002  Stockholms Simförbund    30.79        1:02.73   
Elias Laine  2002  Svenska Finlands Idrott    31.04        1:04.11   
Alex Lydman  2003  Svenska Finlands Idrott    32.05        1:06.21   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Björn Seeliger, Stockholm 57.29  
Förra årets vinnare (Y): Isak Gramén, SFI 1:03.93  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Stockholms Simförbund    26.41        55.12   
Roni Kallström  2001  Svenska Finlands Idrott    29.33        59.07   
Niki Karlsson  2000  Svenska Finlands Idrott    30.08        1:01.48   
Klaudius Schreck  2001  Stockholms Simförbund    29.42        1:02.09   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Mirva Kallström, SFI 2:23.17  
Förra årets vinnare (Y): Mathilda Eriksson, Stockholm 2:31.67  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Stockholms Simförbund    33.25  1:11.43  1:50.10    2:29.68   
Dimitra Tsirona  2002  Stockholms Simförbund    33.70  1:12.70  1:52.67    2:34.02   
Ina Pollari  2002  Svenska Finlands Idrott    33.65  1:13.21  1:54.07    2:34.15   
Siri Auvinen  2002  Svenska Finlands Idrott    35.45  1:16.94  1:57.80    2:39.16   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Mirva Kallström, SFI 2:23.17  
Förra årets vinnare (Y): Mathilda Eriksson, Stockholm 2:31.67  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Milja Mielty  2000  Svenska Finlands Idrott    31.89  1:08.70  1:47.41    2:27.83   
Astrid Onno  2000  Stockholms Simförbund    35.13  1:15.73  1:56.79    2:38.48   
Petra Äkkinen  2000  Svenska Finlands Idrott    34.67  1:16.92  2:01.04    2:43.69   
Wilma Roloff  2000  Stockholms Simförbund    35.56  1:16.86  2:01.71    2:47.54   
                     
 
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Oskar Iwarsson, Stockholm 2:12.60  
Förra årets vinnare (Y): Robin Hanson, Stockholm 2:20.28  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christopher Lindholm  2002  Stockholms Simförbund    30.92  1:07.03  1:44.68    2:22.90   
Leonardo Montes  2002  Stockholms Simförbund    32.94  1:12.58  1:55.51    2:38.08   
Mihail Khanoukaev  2002  Svenska Finlands Idrott    35.06  1:15.66  1:58.24    2:39.54   
Robin Söderholm  2002  Svenska Finlands Idrott    38.02  1:24.27  2:11.47    2:58.09   
                     
 
Gren 22, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Oskar Iwarsson, Stockholm 2:12.60  
Förra årets vinnare (Y): Robin Hanson, Stockholm 2:20.28  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Iwarsson  2000  Stockholms Simförbund    29.00  1:01.69  1:35.23    2:10.58   
Jami Heinilä  2000  Svenska Finlands Idrott    31.37  1:07.43  1:43.63    2:19.84   
Jaakko Kuusisto  2000  Svenska Finlands Idrott    29.72  1:04.52  1:42.24    2:20.40   
Jonas Malmring  2001  Stockholms Simförbund    31.00  1:08.19  1:47.29    2:25.88   
                     
 
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Aino Otava, SFI 4:59.59  
Förra årets vinnare (Y): Emma Sundstrand, Stockholm 5:07.55  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ella Arrhén Andersson  2002  Stockholms Simförbund    1:15.63  2:34.03  4:03.25    5:15.16   
Ebba Edbom  2002  Stockholms Simförbund    1:13.33  2:37.41  4:09.82    5:21.01   
Ina Pollari  2002  Svenska Finlands Idrott    1:13.95  2:40.33  4:12.48    5:27.19   
Stella Donning  2002  Svenska Finlands Idrott            DSQ  Felaktig vänd 225m 
                     
 
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Aino Otava, SFI 4:59.59  
Förra årets vinnare (Y): Emma Sundstrand, Stockholm 5:07.55  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Sundstrand  2001  Stockholms Simförbund    1:11.50  2:28.57  3:53.09    5:01.52   
Alexandra Vartiainen  2001  Svenska Finlands Idrott    1:14.54  2:34.09  3:56.52    5:06.31   
Hilma Ramdén  2000  Stockholms Simförbund    1:17.29  2:43.81  4:19.68    5:38.32   
Ida Slöör  2001  Svenska Finlands Idrott            DSQ  Felaktig målgång ry 
                     
 
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Karl Gustav Gérnyi, Stockholm 4:43.01  
Förra årets vinnare (Y): Elias Fröde, Stockholm 5:01.48  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Andreas Wallén  2002  Stockholms Simförbund    1:08.87  2:31.30  3:56.33    5:05.06   
Elias Laine  2002  Svenska Finlands Idrott    1:11.50  2:26.40  3:58.03    5:09.71   
Erik Lööw  2003  Stockholms Simförbund    1:11.20  2:33.95  4:02.52    5:18.03   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Karl Gustav Gérnyi, Stockholm 4:43.01  
Förra årets vinnare (Y): Elias Fröde, Stockholm 5:01.48  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Stockholms Simförbund    1:04.22  2:14.86  3:34.92    4:40.33   
Linus Kahl  2001  Stockholms Simförbund    1:06.48  2:24.18  3:45.76    4:50.73   
Eerikki Laitala  2001  Svenska Finlands Idrott    1:07.80  2:29.19  3:49.88    5:01.84   
Oskari Herpola  2001  Svenska Finlands Idrott    1:11.88  2:29.27  3:55.59    5:05.18   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Sohvi Nenonen, SFI 58.42  
Förra årets vinnare (Y): Elin Swerlander, Stockholm 1:00.79 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sini Silvennoinen  2002  Svenska Finlands Idrott    28.90        1:00.16   
Peppi Siirtola  2002  Svenska Finlands Idrott    29.30        1:00.28   
Carolina Jonsson  2002  Stockholms Simförbund    29.72        1:00.29   
Tone Sandsjö  2003  Stockholms Simförbund    30.20        1:02.16   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Sohvi Nenonen, SFI 58.42  
Förra årets vinnare (Y): Elin Swerlander, Stockholm 1:00.79 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ronja Riihinen  2000  Svenska Finlands Idrott    28.11        58.13   
Iida Reini  2000  Svenska Finlands Idrott    28.72        59.87   
Tova Andersson  2001  Stockholms Simförbund    30.00        1:02.95   
Linnea Sandh  2000  Stockholms Simförbund    30.52        1:03.77   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Otto Rannikko, SFI 53.05  
Förra årets vinnare (Y): Jonas Malmring, Stockholm 56.81  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskari Aalto  2002  Svenska Finlands Idrott    27.03        56.15   
Simon Fröde  2003  Stockholms Simförbund    28.07        57.30   
Alex Lydman  2003  Svenska Finlands Idrott    27.85        57.39   
Elliot Nyström  2002  Stockholms Simförbund    27.80        57.42   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Otto Rannikko, SFI 53.05  
Förra årets vinnare (Y): Jonas Malmring, Stockholm 56.81  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Seeliger  2000  Stockholms Simförbund    25.29        52.56   
Santeri Hölttä  2000  Svenska Finlands Idrott    24.94        53.12   
Wiggo Frodhe  2000  Stockholms Simförbund    26.78        54.93   
Kirill Egorov  2000  Svenska Finlands Idrott    26.91        55.47   
                     
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Sini Koivu, SFI 2:36.11  
Förra årets vinnare (Y): Emilia Flyckt, SFI 2:39.32  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Mustonen  2002  Svenska Finlands Idrott    36.90  1:17.83  1:59.81    2:42.90   
Smilla Malm  2003  Stockholms Simförbund    37.29  1:18.20  1:59.98    2:43.30   
Linn Herlin  2002  Stockholms Simförbund    37.98  1:19.88  2:02.46    2:44.94   
Emma Haglund  2003  Svenska Finlands Idrott    38.14  1:21.24  2:05.70    2:49.35   
                     
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Sini Koivu, SFI 2:36.11  
Förra årets vinnare (Y): Emilia Flyckt, SFI 2:39.32  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Simförbund    35.61  1:15.20  1:55.48    2:35.87   
Charlotta Edelman  2001  Svenska Finlands Idrott    35.59  1:14.92  1:56.34    2:38.27   
Tuva Glimmerud Gullbjörk  2000  Stockholms Simförbund    38.31  1:21.27  2:06.37    2:51.38   
Lyydia Kalenius  2000  Svenska Finlands Idrott            DSQ  Felaktig vändn 125m 
                     
 
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Daniel Räisänen, Stockholm 2:18.05  
Förra årets vinnare (Y): Fredrik Annergren, Stockholm 2:35.69  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Stockholms Simförbund    38.16  1:18.83  1:59.30    2:40.44   
Kirill Helsing  2002  Svenska Finlands Idrott    38.12  1:21.69  2:06.96    2:52.52   
Niklas Hatakka  2003  Svenska Finlands Idrott    40.36  1:24.30  2:08.47    2:53.48   
William Lernå  2002  Stockholms Simförbund            DSQ  Felaktigt simsätt 
                     
 
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Daniel Räisänen, Stockholm 2:18.05  
Förra årets vinnare (Y): Fredrik Annergren, Stockholm 2:35.69  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pontus Jonsson  2000  Stockholms Simförbund    33.42  1:09.43  1:46.20    2:24.07   
Oskari Herpola  2001  Svenska Finlands Idrott    34.27  1:15.28  1:57.38    2:38.42   
Dexter Daalsgaard  2001  Stockholms Simförbund    36.55  1:17.23  1:58.91    2:39.63   
Eerikki Laitala  2001  Svenska Finlands Idrott            DSQ  Felaktig vändn 100 
                     
 
Gren 29, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Adelia Spångberg, SFI 9:22.54  
Förra årets vinnare (Y): Emma Sundstrand, Stockholm 9:35.02  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Roloff  2002  Stockholms Simförbund    1:10.15  2:22.73  3:34.58  4:46.06  9:28.00   
          5:56.60  7:07.37  8:18.08       
Olivia Weuro  2002  Svenska Finlands Idrott    1:07.07  2:18.55  3:30.63  4:43.20  9:32.76   
          5:55.74  7:08.48  8:21.25       
Carolina Jonsson  2002  Stockholms Simförbund    1:11.16  2:23.85  3:37.07  4:49.93  9:41.04   
          6:03.46  7:17.06  8:30.88       
Anni Savolainen  2002  Svenska Finlands Idrott    1:11.03  2:27.82  3:45.66  5:03.58  10:16.65   
          6:21.99  7:41.09  8:59.35       
                     
 
Gren 29, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Adelia Spångberg, SFI 9:22.54  
Förra årets vinnare (Y): Emma Sundstrand, Stockholm 9:35.02  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alexandra Vartiainen  2001  Svenska Finlands Idrott    1:06.74  2:16.67  3:26.75  4:37.11  9:15.11   
          5:47.23  6:57.88  8:07.32       
Linnea Sandh  2000  Stockholms Simförbund    1:09.28  2:23.91  3:37.77  4:49.87  9:34.42   
          6:00.81  7:12.36  8:24.01       
Emma Koiranen  2001  Svenska Finlands Idrott    1:06.82  2:18.36  3:31.31  4:45.55  9:40.48   
          6:00.30  7:14.71  8:29.12       
Wilma Roloff  2000  Stockholms Simförbund    1:08.99  2:24.05  3:38.60  4:52.87  9:54.27   
          6:08.13  7:23.63  8:39.22       
                     
 
Gren 30, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Förra årets vinnare (Ä): Anton Sandberg, Stockholm 17:13.22  
Förra årets vinnare (Y): Robin Hanson, Stockholm 16:52.22  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elliot Nyström  2002  Stockholms Simförbund    1:06.02  2:19.42  3:32.88  4:47.73  18:10.15   
          6:01.98  7:17.35  8:30.80  9:45.82     
          10:59.66  12:12.19  13:24.37  14:38.31     
          15:50.97  17:04.05         
Oscar Skjäl  2002  Svenska Finlands Idrott    1:06.64  2:19.98  3:33.88  4:48.57  18:10.45   
          6:02.82  7:17.92  8:31.52  9:46.01     
          10:59.88  12:11.47  13:23.43  14:34.72     
          15:46.75  16:58.95         
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Simförbund    1:05.81  2:18.66  3:33.13  4:48.13  18:11.29   
          6:01.88  7:16.63  8:31.76  9:44.92     
          10:58.20  12:10.87  13:23.71  14:36.62     
          15:49.28  17:02.07         
Robin Söderholm  2002  Svenska Finlands Idrott    1:15.51  2:37.08  3:58.71  5:21.00  20:17.59   
          6:43.18  8:05.40  9:27.80  10:51.21     
          12:13.32  13:35.61  14:57.63  16:19.26     
          17:40.98  19:01.49         
                     
 
Gren 30, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare (Ä): Anton Sandberg, Stockholm 17:13.22  
Förra årets vinnare (Y): Robin Hanson, Stockholm 16:52.22  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Robin Hanson  2001  Stockholms Simförbund    1:04.14  2:09.20  3:14.30  4:20.55  16:03.01   
          5:25.58  6:29.18  7:33.56  8:38.06     
          9:41.46  10:46.24  11:51.51  12:54.69     
          13:57.89  15:01.17         
Linus Kahl  2001  Stockholms Simförbund    1:05.14  2:12.96  3:20.90  4:29.06  16:53.37   
          5:37.35  6:45.51  7:53.69  9:01.49     
          10:09.34  11:17.35  12:25.35  13:32.50     
          14:39.83  15:47.03         
Elias Herlevi  2000  Svenska Finlands Idrott    1:05.48  2:13.77  3:22.52  4:31.08  17:08.44   
          5:40.58  6:49.89  7:59.05  9:09.05     
          10:17.78  11:26.72  12:36.30  13:44.93     
          14:53.93  16:02.51         
Kirill Egorov  2000  Svenska Finlands Idrott    1:05.96  2:15.20  3:24.85  4:35.29  17:17.34   
          5:46.00  6:56.68  8:07.07  9:17.34     
          10:27.32  11:37.68  12:47.62  13:55.97     
          15:05.18  16:13.73         
                     
 
Gren 31, 16x50m frisim Mixed, Finaler 15 år och äldre 
Förra årets vinnare: SFI 6:55.89  
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
SFI Mix  2000  Svenska Finlands Idrott            50.71   
  Santeri Hölttä  2000                6:57.24   
  Iida Reini  2000      50.71          6:57.24   
  Roni Kallström  2001                6:57.24   
  Ronja Riihinen  2000      1:40.55          6:57.24   
  Niki Karlsson  2000                6:57.24   
  Lyydia Kalenius  2000      2:31.84          6:57.24   
  Jaakko Kuusisto  2000                6:57.24   
  Vilma Oura  2001      6:57.24          6:57.24   
  Oskari Aalto  2002          6:57.24   
  Sini Silvennoinen  2002          6:57.24   
  Alex Lydman  2003          6:57.24   
  Peppi Siirtola  2002          6:57.24   
  Elias Laine  2002          6:57.24   
  Sara Mustonen  2002          6:57.24   
  Oscar Skjäl  2002          6:57.24   
  Emilie Pärnänen  2002          50.71   
                 
                     
08 Stockholm Mix  2000  Stockholms Simförbund            49.52   
  Björn Seeliger  2000                6:58.88   
  Hilma Ramdén  2000      49.52          6:58.88   
  Simon Fröde  2003                6:58.88   
  Ellen Banestig  2002      1:42.60          6:58.88   
  Klaudius Schreck  2001                6:58.88   
  Emma Sundstrand  2001      2:33.66          6:58.88   
  Andreas Wallén  2002                6:58.88   
  Carolina Jonsson  2002      6:58.88          6:58.88   
  Elliot Nyström  2002          6:58.88   
  Ella Arrhén Andersson  2002          6:58.88   
  Carl Wennerholm  2002          6:58.88   
  Filippa Malmström  2003          6:58.88   
  Linus Kahl  2001          6:58.88   
  Tova Andersson  2001          6:58.88   
  Robin Hanson  2001          6:58.88   
  Caroline Wallenborg  2000          49.52   
                 
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  19 september 2016 
Licensierad till: IFK Simning Åland  Utskriftstid  14:47